Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük, itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Bemutatjuk a HuGBC Advancing Net Zero programjának hazai Nagyköveteit, akik élen járnak az építőipar dekarbonizációs törekvéseiben, és vezető szerepet vállalnak a szektor klímaváltozáshoz való alkalmazkodásában. Szentesi Máriával, a Saint-Gobain műszaki és termékfejlesztési vezetőjével beszélgettünk a programról és az iparág kihívásairól.1
HuGBC: A HuGBC Advancing Net Zero programjának hazai Nagykövete lettél, képviselve a Saint-Gobain élen járó törekvéseit az építőipar dekarbonizációjában. Miért döntöttél úgy, hogy csatlakozol ehhez a kezdeményezéshez?
Szentesi Mária: Azért csatlakoztam, hogy az Advancing Net Zero programban bemutatva a Saint-Gobain jó példáit, ösztönözzem az iparágat a cselekvésre és az interim célok meghatározására. A Saint-Gobain, mint a világ vezető építőanyag-gyártó vállalata, elkötelezte magát arra, hogy nettó nullára csökkenti szén-dioxid kibocsátását 2050-ig.
HuGBC: Milyen lépéseket tett a Saint-Gobain a nettó zéró szén-dioxid kibocsátás elérése érdekében?
Szentesi Mária: Az építőipari értéklánc egyik meghatározó szereplőjeként az ENSZ Global Compact „Üzleti ambíció a 1,5°C-ért” c. kezdeményezéshez is csatlakoztunk. A 1,5°C-os cél elérése érdekében a részleges célok és lépések kulcsfontosságúak. A Saint-Gobain jó úton halad ahhoz, hogy a CO2-kibocsátását 2030-ig 33%-kal csökkentse. A 2022-es csökkentési arányunk közel 27% volt.
HuGBC: Hogyan támogatjátok az együttműködést az értéklánc szereplői között?
Szentesi Mária: Örömmel jelenthetjük, hogy termékünkkel szerepelünk az Advancing Net Zero helyzetjelentés 2022-es kiadásában. A Saint-Gobain a világon az első vállalat, amely nulla szén-dioxid kibocsátású síküveg-gyártást ért el, 100%-ban újrahasznosított üvegből és 100%-ban zöld energiából, biogáz és elektromosság formájában. Ennek a projektnek a fókusza a körkörösségen volt. A termékek 100%-ban olyan üveghulladékból készülnek, amelyet felújítási és bontási helyszínekről és termelési hulladékokból nyerünk ki. Ez az eredmény sok szereplő, többek között a generálkivitelezők, kivitelezők együttműködésének köszönhető.
HuGBC: A HuGBC tagjaként, hogy látod, mivel járul hozzá a szervezet az építési ágazat dekarbonizációjához?
Szentesi Mária: A HuGBC Elnökségének és az oktatási munkacsoportnak is tagja vagyok. Lehetőséget kapunk arra, hogy szervezetünk kulcsfontosságú szerepet vállaljon az építési ágazat dekarbonizációjában, amit az oktatási programokkal is támogatunk. Rendszeresen szervezünk tréningeket és workshopokat az építőipari szakemberek számára, ahol olyan témákat tárgyalunk, mint az energiahatékony építészet, a megújuló energiaforrások használata vagy a zöld technológiák alkalmazása az építészetben. Ezek az oktatási kezdeményezések lehetővé teszik a résztvevők számára, hogy naprakész ismereteket szerezzenek a fenntartható építészet legújabb trendjeiről és gyakorlati megoldásairól. A HuGBC és a Saint-Gobain közös programjai segítségével hatékonyan támogatjuk az építőipar terhelésének csökkentését, és több szereplőt is támogatva aktívan cselekszünk a klímaváltozás ellen.