Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük, itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
A Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete idén szeptember 11-15. között rendezte meg a Nemzetközi Zöld Építés Hetét. „Építsd a jelent, alakítsd a jövőt!” - jövőbe mutató példákkal, szakmai beszélgetésekkel és gyakorlati műhelymunkával segítette elő az egyesület az építési szektor szereplőinek innovatív gondolkodásmódját, kreativitását, a megfelelő cselekvésre buzdítva őket.
A hét legnépszerűbb programján a Green Walk-on, idén 14 budapesti és 2 vidéki helyszínen mutattuk meg a környezettudatos építés jó példáit. A sétákon egyedülálló építészeti megoldásokkal, energiahatékonysággal, kiemelkedő minősítésekkel rendelkező környezettudatos irodaházakat, középületeket, passzív társasházat, iskolaépületet nézhettek meg az érdeklődők. Arra is fény derült, hogy hogyan lehet jól épületet üzemeltetni a dolgozói egészséget szem előtt tartó WELL Building Standard támogatásával. AZ EU Taxonómia szabályozásról elnökünk, Szarvas Gábor adott elő az érdeklődőknek.
A Nemzetközi Zöld Építés Hete kiváló alkalom volt arra, hogy nyitottabb gondolkodással nézzük szakmánk jelen problémáit, amelyek a jövőnket meghatározzák. Erre adott lehetőséget a Fenntarthatósági Jövőkép Játék is, melyet a Frontira stratégiai design ügynökséggel adaptáltunk a zéró karbon célkitűzések és az építési ágazatra. A workshopon a résztvevők két csapatban vitatták meg egy-egy képzelt város 2050-ben való működését. Az elképzelt szcenáriók alapján a jelenlegi gyakorlatukra fogalmaztak meg konkrét lépéseket (az elképzelt jövő megvalósítása, illetve elkerülése érdekében).
A HuGBC az eseménnyel a World Green Building Council kezdeményezésére elindított, több kontinensen átívelő programsorozathoz csatlakozott.
A Nemzetközi Zöld Építési Hete rendezvényein bemutattuk, hogy az építésgazdaságban a dekarbonizációs eszközök rendelkezésre állnak, de a döntés, hogy használjuk-e ezeket a jövőben, a mi kezünkben van.
Az esemény nem jöhetett volna létre főtámogatónk a Re-Energy Kft., támogatónk a Rosenberg Hungária Lég- és Klímatechnika Kft., a European Climate Foundation illetve a workshopunk helyszínét (H2Offices) biztosító SKANSKA Hungary nélkül.
Az esemény képgalériája itt tekinthető meg.
Bízunk abban, hogy egy pár lépéssel közelebb kerültünk a közös célunk elérésében, hogy az épületekkel kapcsolatos kibocsátások globális szén-dioxid lábnyomát (37%) jelentős csökkentsük.
Aki idén lemaradt, jövőre csatlakozhat! A Nemzetközi Zöld Építés Hetére jövőre is szeretettel várjuk a fenntartható építkezés mellett elkötelezett szakembereket!
Külön köszönet a HuGBC tagoknak és azoknak a közreműködő partnereknek, aki segítettek az épületlátogatások levezetésében és szakmai bemutatásában, illetve a workshop előkészítésében és megvalósításában:
Az idei Green Walk-on megtekinthető volt: MOL Campus (BREEAM Excellent, LEED Platinum minősítés); Alphagon Irodaház (az első EU Taxonómia minősített projekt Magyarországon); Academia Irodaház (a régióban egyedülálló, csúcstechnológiával felszerelt építészeti és belsőépítészeti megoldásokkal, WiredScore-Gold tanúsítvánnyal); Szervita Square Building (Közép- és Kelet-Európa első és egyetlen LEED Platinum környezettudatos minősítéssel rendelkező többfunkciós (mixed-use) épülete); 17 lakásos passzív társasház (az épület a fenntarthatóság egyik jó iskolapéldája; jól átgondolt építészet és gépészet, kimagasló energiahatékonyság, hosszú életciklusra tervezés); Néprajzi Múzeum (az épület látványos védjegye a két, egymásba fonódó domboldalt idéző, parkosított tetőkert és a formabontó közel félmillió pixelből álló épületárnyékolás); Magyar Zene Háza (a tervező víziója feloldja a határokat a Magyar Zene Háza és a Városliget parkja között, az épületbe belépve olyan élménye támad a látogatónak, mintha továbbra is a természetben sétálna); Vizafogó Park és Pavilonépület, (az egykori Vizafogó vasútállomás vágányainak helyén fennmaradt, kihasználatlan zöldterület közparkként újult meg, aminek fókuszában a környezettudatos megoldások állnak); H2Offices, (a Skanska környezettudatos megközelítése a hagyományos skandináv tervezési elvek épületbe való integrálásában nyilvánul meg, ami egy emberközpontú teret eredményez, zökkenőmentesen integrálva a természetet a nyüzsgő városba); Budapesti Német Iskola(az épület alacsony hajlásszögű tetője napelemeknek ad helyet, míg a lapostetővel ellátott felületeket extenzív zöldtető borítja, a teljes épületben működik szürkevíz-felhasználás és a jövőben egy kijelzőn követni lehet az aktuális energiatermelést, illetve megtakarítást); Liberty (a dinamikus homlokzatú, energiahatékony, modern Liberty mind lokációjában, mind az elérhető szolgáltatásokban minőségi és fenntartható környezetet kínál); Naturica Group bemutatóterem Gyula (épületbiológia, természetes hő-és hangszigetelések, minősített gyári vályog építőanyagok bemutatása);TILIA Irodaház Szeged (6500 GLA, „A kategóriás” irodaépület lesz, on-site megújuló energiatermeléssel, talajszondákkal, napelemekkel, illetve hőszivattyús rendszer alkalmazásával, az operációs karbon mértékének csökkentésére).