Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük, itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Célja:
Munkacsoport vezető: Kurucz Regina - okl. építészmérnök, WELL AP tanácsadó
Célja:
Az épített környezet okozta klímaváltozás már nem egy távoli probléma, hanem az ENSZ éghajlatváltozási Kormányközi Testületének (IPCC) legutóbbi jelentése szerint alig tíz évünk maradt arra, hogy a felmelegedést megállítsuk. Napjainkban, amikor a klímaváltozást kénytelenek vagyunk klímavészhelyzetté minősíteni, lassan már közhelynek számít, mégis megkerülhetetlen tény, hogy a globális szén-dioxid-kibocsátás közel 60%-áért az építőipar felel, és épített környezetünk egyre inkább kiszolgáltatottabb a klímaváltozással kapcsolatos vészhelyzeteknek (hőhullámok, áradások, vízhiány stb.). Éghajlatváltozás elleni intézkedések, azt támogató nemzetközi és nemzeti politikák és minden érintett általi akciók szükségesek.
A világ számos országa, városa, egyetemek, civil szervezetek és 2019 novemberében az Európai Parlament is hirdetett klímavészhelyzetet és fogalmazott meg programokat, amelyek már több mint 800 millió embert érintenek. A legfontosabb kérdés, hogy a klímavészhelyzetet kihirdető szervezetek milyen tartalommal tudják megtölteni a kifejezést. Fontos, hogy ez ne csak egy kommunikációs eszköz legyen, hanem valódi cselekvéssel járjon.
A magyar állam még nem, de számos hazai város csatlakozott a mozgalomhoz azzal, hogy klímavészhelyzetet hirdetett vállalva, hogy a tervezési, fejlesztési és üzemeltetési döntéseiknél a klímaszempontok prioritást élveznek mind az éghajlatváltozást befolyásoló kibocsátások csökkentése (mitigáció) és az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás (adaptáció) tekintetében. Jelenleg ezek a városok dolgoznak a megvalósítás eszközrendszerén.
Az építési ágazat magyarországi vezető szervezete, a HuGBC képes a cselekvésre és köteles reagálni a klímavészhelyzetre. Ennek lépéseként döntött úgy a HuGBC Elnöksége, hogy létrehozza a Klímavészhelyzet munkacsoportot.
A Munkacsoport célja