Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük, itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Ismerje meg, hogy hogyan számszerűsítheti az épületek tervezésével kapcsolatos szén-dioxid-kibocsátást!
Az épületek építése és működtetése során keletkező szén-dioxid-kibocsátás a becslések szerint a globális szén-dioxid-kibocsátás kb. 39%-áért felel. Ha ezt tovább bontjuk, kb. 28% az épületek üzemeltetéséhez, míg kb. 11% az építőanyagok gyártásához és az épületek kivitelezéséhez kötődik, ami 2060-ra várhatóan meghaladhatja a 230 gigatonnát.
Ezért már az épületek tervezése során fontos a kibocsátások csökkentésének figyelembevételével számolni. Már számos épületminősítési rendszer megköveteli a szén-dioxid lábnyom számítást, és életciklus-elemzést. Európában és világszerte egyre több jó példa látható arra, hogy a teljes életciklusra vonatkozó kibocsátást, már a tervezési döntések során kezelik. Az LCA az elkövetkező években uniós szabályozási követelménnyé válik, mivel az EPBD (az épületek energiateljesítményéről szóló irányelv) tervezete 2027-ben az 1000 m2-nél nagyobb épületek, 2030-ban pedig az összes épület esetében kötelezővé teszi.
Ezért kiemelten fontos, hogy lépést tartsunk az épített környezetünk ezen változó aspektusával. Ennek érdekében hozta létre a HuGBC az “Épületek életciklus-elemzésének (Life-Cycle Assessment, LCA) alapjai” című online képzést.
Miért érdemes ezt a képzést választani?
A képzés 3 előre felvett 30 perces videóból áll.
dr. Szalay Zsuzsa - Okl. építészmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőanyagok és Magasépítés Tanszék egyetemi docense. Kutatási területe az épületenergetika, épületfizika, épületek életciklus-elemzése, alacsony energiájú épületek és fenntarthatósági értékelések. Számos hazai és európai uniós épületenergetikai kutatási projektben vett részt, például a hazai épületenergetikai szabályozás módszertanának megalkotásában. Az épületek életciklus alapú optimalizálásával foglalkozó OTKA kutatás vezetője. Hazai és nemzetközi konferenciák előadója és felkért szekcióvezetője, több mint 160 tudományos publikáció szerzője. |
Következő időpont: 2024. május 29. 15:00 - 16:00
Regisztráció ezen a linken: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_zYVgz9jGTXGmyLW8XPH0fQ
Kérjük adja meg adatait, majd válassza ki, hogy mely tananyagokat szeretné megrendelni.
A regisztráció után elküldjük a linket a Youtube videóhoz. Az előadások nem letölthetőek.