Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük, itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Az elmúlt évszázadban bolygónk és környezetünk értékét drámaian alábecsülték és ennek eredményeként példátlan hanyatlásnak lehetünk tanúi. Hibás lenne azt gondolni, hogy gazdasági, politikai és vállalati döntéseink nincsenek hatással a természet és a bolygó egészségére.
A környezettudatos, természetpozitív és körforgásos építkezésre való áttéréssel kulcsfontosságú értékeket teremthetünk nemcsak a gazdaság, hanem a természet és a társadalom számára is.
„Bolygóbarát jó példák” címmel idén szeptember 9-13. között ismét megrendezi a Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete (HuGBC) a Nemzetközi Zöld Építés Hetét. Az esemény során kiváló példákon és jó gyakorlatokon keresztül mutatjuk meg, hogyan hozható létre egy fenntarthatóbb épített környezet.
Tekintse meg a bolygóbarát jó példákat, a leginnovatívabb és legfenntarthatóbb építészeti megoldásokat! Legyen szó zöld tetőkről, energiahatékony épületekről vagy újrahasznosított anyagok kreatív felhasználásáról – eseményünkön mindenki találhat inspirációt.
Szeptember 9. és 13. között 13 épület járható be szakmai vezetéssel! Kihagyhatatlan lehetőség, hiszen évente csak egyszer van lehetőség a környezettudatos épületek számos kiváló példáját megtekinteni pár nap leforgása alatt! A program nyitott a szakmai közönség és a nagyközönség számára is.
Idén egy gödöllői és egy pátyi épület várja az érdeklődőket.
Idén 2024-ben egy különleges workshopot szervezünk, amely során egy társasházi felújítást veszünk alapul. Különböző forgatókönyvek elemzésével célunk, hogy megtaláljuk azokat a karbonmentes megoldásokat, amelyek révén egy fenntartható, alacsony szénlábnyomú épületet hozhatunk létre.
Az építőipar egyik legfontosabb kihívása a jövőben az lesz, hogy miként lehet a fenntarthatóságot és az energiahatékonyságot az épületek tervezésében és kivitelezésében egyre inkább előtérbe helyezni. Ennek a törekvésnek egyik legfontosabb mozgatórugója az Európai Unió új épületenergetikai irányelve, az EPBD (Energy Performance of Buildings Directive), amely átfogó szabályozást kínál az épületek energiahatékonyságának javítása érdekében.
A Zéró Karbon Útiterv workshop a következő állomása annak a folyamatnak, amely során a HuGBC a Green Policy Center szakértői háttéranyaga alapján, tagjaival együtt véglegesíti a Zéró Karbon Útitervet. Az útiterv 2050-ig konkrét cselekvési tervet és intézkedéseket fogalmaz majd meg az építőipar különböző szegmensei számára a dekarbonizált magyarországi épületállomány eléréséhez.