Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük, itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
A Green Talk (Zöld beszélgetés) esemény-sorozat 2012-ben indult útjára, akkor a Royal Institute of Certified Surveyors (RICS) és a HuGBC közös szervezésében havi-kéthavi rendszerességű, kb. 1,5 órás szakmai fórumként, kifejezetten a két szervezet tagsága számára.
A Green Talkot megnyitottuk más érdeklődők előtt is, hogy az innovatív, a zöld és fenntartható, egyben emberközpontú építést előrébb vivő gondolatokat, jó gyakorlatokat szélesebb körben oszthassuk meg. 2021-ben az online tér nyújtott lehetőséget a találkozókra, melyekről bővebben itt olvashatnak.
2022-ben tovább szeretnénk folyatni az aktuális kérdéskörökről, követendő példákról vagy a legújabb trendekről szóló eszmecseréket, egyelőre online, később remélhetően személyesen is.
A Green Talk lényege, hogy az előadások után a hallgatóság is bekapcsolódhat kérdésekkel, észrevételekkel, így az alkalmak második fele párbeszédbe, véleménycserébe és együttgondolkodásba vált.
Célunk, hogy találkozzunk rendszeresen, és a kapott gondolatokat tovább víve magasabb tudásszintre emelhessük tagjainkat és érdeklődő szakembereket vagy éppen a felsőoktatási hallgatókat. A rendezvények ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek. Várjuk Önöket!
Miként mérhető fel és kezelhető egy több évtizedes ipari múltra visszatekintő terület környezeti kockázata? Hogyan határozható meg a telekvásárlást megelőzően, hogy a bontás, szennyezettség vizsgálat és környezeti kármentesítés költségeit is figyelembe véve még mindig megtérülhet-e a beruházás? Hogyan illeszkedik a szennyezettség vizsgálat, kármentesítés a zöld minősítés keretrendszerébe? Ha Önt is foglalkoztatják ezek a kérdések, várjuk webináriumunkon!
Milyen környezeti, társadalmi és gazdasági előnyökkel jár az épületenergetikai felújítás? Mennyire ismertek ezek az épülettulajdonosok számára? Mik az épületfelújítók motivációi és mik akadályozzák a döntéseket? Hogyan tudjuk a szakmai eredményeket a mindennapi gyakorlatba átültetni? Milyen szerepe van az építési ágazat szakmai szereplőinek a megvalósításban? Ha Önt is foglalkoztatják ezek a kérdések, várjuk webináriumunkon!
Hollandia élen jár a körforgásos gazdaságra való áttérésben. De mi is ez a folyamat és hogyan valósítható meg az épített környezet esetében? Ezt vizsgálják meg a márciusi Green Talk szakértői.
Milyen változások, újítások kerültek be az utóbbi időben az egyes rendszerek követelményei közé? Hogyan alkalmazhatók ezek a gyakorlatban? Mit takar a WELL Health and Safety Rating? Kinek érdemes alkalmaznia? HuGBC tagok vizsgálják meg ezeket a kérdéseket előadásaikban az áprilisi Green Talkon, saját projektjeik példáin keresztül.
A nyári szünet előtti utolsó alkalommal a logisztika és a hozzá tartozó kiszolgáló épületek kérdését vesszük nagyító alá. Milyen összefogások és jó gyakorlatok léteznek már? Mit tehetnek az építőipari cégek ezen a területen a karbonkibocsátás csökkentéséért?
A szeptemberi Green Talk-on egy kényes téma, a zöldremosás (greenwashing) lesz terítéken, melynek még a látszatát is érdemes elkerülniük a valóban felelős piaci és gazdasági szereplőknek. Megmagyarázzuk, mi is az EU Taxonómia és mi a jelentősége, rámutatunk a fő követelményekre, és szó lesz a HuGBC oktatási és hitelesítési programjáról is.
During this GreenTalk (this time in English) we will show how to assess the circularity of buildings through the LCA methodology and how a Life Cycle Assessment was applied to a Hungarian project which already reached Net Zero Whole Life Carbon.
Megelőztük az energiaválságot avagy 25% második generációs energiafogyasztás-csökkentés a budapesti Science Park irodaházban csupán 2 év megtérüléssel.