Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
Kérjük, itt adja meg a belépéshez szükséges adatokat. A regisztrációhoz vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal.
A Green Talk (Zöld beszélgetés) esemény-sorozat 2012-ben indult útjára, akkor a Royal Institute of Certified Surveyors (RICS) és a HuGBC közös szervezésében havi-kéthavi rendszerességű, kb. 1,5 órás szakmai fórumként, kifejezetten a két szervezet tagsága számára.
A Green Talkot megnyitottuk más érdeklődők előtt is, hogy az innovatív, a zöld és fenntartható, egyben emberközpontú építést előrébb vivő gondolatokat, jó gyakorlatokat szélesebb körben oszthassuk meg. 2021-ben az online tér nyújtott lehetőséget a találkozókra, melyekről bővebben itt olvashatnak.
A 2022-ben lezajlott alkalmak felvételeit itt, a 2023-ban lezajlott alkalmakat pedig itt tekintheti meg.
2024-ben is folytatjuk, a lenti témákkal készülünk.
A Green Talk lényege, hogy az előadások után a hallgatóság is bekapcsolódhat kérdésekkel, észrevételekkel, így az alkalmak második fele párbeszédbe, véleménycserébe és együtt gondolkodásba vált.
Célunk, hogy találkozzunk rendszeresen, és a kapott gondolatokat tovább víve magasabb tudásszintre emelhessük tagjainkat és érdeklődő szakembereket vagy éppen a felsőoktatási hallgatókat. A rendezvények ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek. Várjuk Önöket!
Hogyan lehetséges a mára nagyrészt elhanyagolt, minimális karbantartással életben tartott egykori ipari épületeinket méltó módon fenntartani? Mitől marad ésszerű döntés a felújítás az elbontás és újépítés helyett? Épület és városi léptékű példákon keresztül az év első Green Talk kiadása ezeket a kérdéseket járja körül.
„Energiahatékony épületfelújítás a gyakorlatban” címmel jelentetett gyakorlati kézikönyvet a Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete januárban. A kiadvány egy a társasházfelújításokkal foglalkozó, három éves nemzetközi projekt, a RetrofiHUB eredménye. A februári Green Talk-on a kézikönyv kapcsán beszélgetünk a projekt tapasztaltairól és a társasházi felújítások pénzügyi lehetőségeiről.
Az épített környezet, ahol jellemzően időnk több mint 90%-át töltjük, jelentős mértékben felelős a fizikai és mentális egészségünkért. A márciusi Green Talk-on a kül- és beltéri levegőminőség témájával, annak egészségünkre gyakorolt hatásával foglalkozunk, városi és épületléptékű példákon keresztül.
Az áprilisi Green Talk keretein belül az egyesület EU Taxonómia Munkacsoportjában hitelesítést végző auditorok osztják meg tapasztalataikat az eddig lezajlott projektek gyakorlatairól. Ügyfél oldalról pedig Vértesy Mónika, a Futureal fenntartható referensének tapasztalatait hallgathatjuk meg.
A zöldfelületek integrálása a városi környezetbe alapvető szerepet játszik a karbonsemlegesség elérésében. A gondosan megtervezett, magvalósított és üzemeltetett zöldfelületek nemcsak a szén-dioxid elnyelésében és az energiafogyasztás csökkentésében segítenek, hanem számos egyéb ökológiai és társadalmi előnnyel is járnak. A városi zöldfelületek növelése kulcsfontosságú stratégia a fenntartható városfejlesztésben és a klímaváltozás elleni küzdelemben.
Az AI és a fenntarthatóság kérdése ma már kulcsfontosságú tényező minden iparágban. Különösen igaz ez az építőiparra, ahol a fenntartható fejlesztések és innovatív technológiák integrálása elengedhetetlen a környezeti terhelések csökkentése és az erőforrások hatékonyabb felhasználása érdekében. Az építőipar számára kritikus, hogy alkalmazkodjon a gyorsan változó technológiai környezethez, miközben fenntartható megoldásokat integrál projektjeibe.
Az építőipar egyik legfontosabb kihívása a jövőben az lesz, hogy miként lehet a fenntarthatóságot és az energiahatékonyságot az épületek tervezésében és kivitelezésében egyre inkább előtérbe helyezni. Ennek a törekvésnek egyik legfontosabb mozgatórugója az Európai Unió új épületenergetikai irányelve, az EPBD (Energy Performance of Buildings Directive), amely átfogó szabályozást kínál az épületek energiahatékonyságának javítása érdekében.
A World Green Building Council, az IKEA Foundation és a Laudes Foundation támogatásával a HuGBC elkészítette Magyarország Zéró Karbon Útiterv 2050 dokumentumát, amely részletes tervet kínál a karbonsemleges jövő megvalósítására. Az Útiterv és a hozzá tartozó szakmai háttéranyag a HuGBC tagságának aktív közreműködésével jött létre, akik értékes tudásukkal és tapasztalataikkal járultak hozzá e mérföldkőnek számító anyagok elkészítéséhez. Ezúton is köszönetet mondunk nekik az elkötelezett munkájukért és támogatásukért!